https://mobirise.com/

Naprawa protez, protezy zębowe, protetyka dentystyczna - Grójec, Pniewy, Tarczyn

Ubytki w uzębieniu nie tylko wyglądają mało estetycznie, przez co mogą powodować u właściciela skrępowanie i zmuszać go do hamowania się przed uśmiechaniem. To przede wszystkim szereg kłopotów, które wynikają z braku jednego czy kilku zębów. Niekiedy problem dotyczy całego uzębienia – wówczas mówimy o tzw. bezzębiu.

Jakie konsekwencje mogą nieść takie ubytki? Wśród nich wyróżnia się osłabienie zębów sąsiadujących z przerwą, gdyż przy przeżuwaniu wywierany jest na nie większy nacisk. Z drugiej strony pozostawienie takiej luki bez leczenia może skutkować zanikiem kości szczęki. Na szczęście jednak z pomocą w takich sytuacjach przychodzi współczesna protetyka.

Protezy – stałe i ruchome

Protetyka to dyscyplina stomatologii, która umożliwia uzupełnienie kilku ubytków lub też całkowitego bezzębia. Dzięki obecnie stosowanym najnowszym technologiom sztuczne zęby pozostają niezauważalne dla otoczenia i potrafią przywrócić sprawność narządu żucia. Protezy zębowe dzieli się na:

  • stałe - mocowane w sposób niemożliwy do usunięcia bez udziału lekarza. Wśród nich wyróżnia się korony, mosty protetyczne oraz wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe,
  • częściowe - inaczej wyjmowane lub ruchome, stosowane w przypadku, gdy ilość zębów nie jest wystarczająca do wykonania protezy stałej lub jako etap przejściowy.

Protezy wymagają higieny w tym samym stopniu, co zęby naturalne. Należy regularnie oczyszczać je z resztek pożywienia, aby nie dopuścić do namnażania się bakterii. Do czyszczenia nie są wskazane zwykłe pasty do zębów, które mogłyby uszkodzić powierzchnię protezy - w tym celu warto zaopatrzyć się w specjalistyczne środki czyszczące. Protetyka dentystyczna to jedna z dziedzin, w jakich specjalizuje się Kardent Dental Clinic w Grójcu - oferujemy naprawę protez, w tym sklejanie zęba lub klamry, a także szereg specjalistycznych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Profesjonalna pomoc protetyczna

Dbając o wysoką jakość leczenia, dostosowaną do oczekiwań każdego pacjenta, oferujemy zarówno protezy ruchome, jak i stałe. Z pomocą naszego protetyka masz okazję na nowo cieszyć się pełnym i zdrowym uzębieniem. Wśród wykonywanych przez nas rozwiązań wyróżniamy m.in.:

  • korony porcelanowe na implancie,
  • mosty akrylowe tymczasowe,
  • protezy całkowite

i wiele innych. Choć gabinet mieści się w Grójcu, to nasza oferta skierowana jest też do mieszkańców Tarczyna i Pniew. Dbamy o to, aby prezentowane zabiegi i leczenie były jak najbardziej przystępne cenowo.

Choć wiele osób traktuje protetykę jako leczenie stricte estetyczne, należy pamiętać, że od protezy zależy codzienne funkcjonowanie. Te wykonane przez profesjonalistów gwarantują odpowiedni komfort użytkowania, a także – przy odpowiednim dbaniu – trwałość na lata. A to tylko niektóre z ich zalet.