https://mobirise.com/

Ortodonta - Grójec

Wystające poza łuk zębowy kły lub siekacze, zachodzące na siebie uzębienie, jak i inne wady zgryzu są częstą przypadłością, która ma różne konsekwencje. Pierwszą, i dla wielu pacjentów najważniejszą, jest zaburzona estetyka. Silnie ściśnięte w zgryzie zęby lub też rosnące pod innym kątem niż reszta, a przez to – odstające od normy, mocno rzutują na samoocenę danej osoby. Kolejne problemy dotyczą m.in. funkcji żucia, która może zostać zakłócona, a także ogólnego zdrowia zębów.

Mimo wszystko, choć stanowi poważny problem i może wywoływać bolesne dolegliwości, wada zgryzu często bywa bagatelizowana. Jak wskazaliśmy wyżej, nie ma ona jedynie charakteru dyskomfortu estetycznego. Właściwe ulokowanie łuków szczęki i żuchwy wywiera olbrzymi wpływ na płynność wymowy, a także chroni przed groźnymi zmianami w stawach skroniowo-żuchwowych. Prowadzona przez nas ortodoncja w Grójcu przyczynia się do korekty wady zgryzu, zapewnia komfort i estetyczne ulokowanie zębów.

Dlaczego warto korzystać z usług ortodonty?

Ortodoncja to dział stomatologii, której zadaniem jest przywracanie właściwego zgryzu, korygowanie krzywego ułożenia zębów oraz poprawianie nieprawidłowości związanych z kośćmi szczękowo-twarzowymi. Nieleczone wady zgryzu mogą z czasem prowadzić do poważnych i bolesnych problemów, będących efektem stopniowego defektu stawów skroniowo-żuchwowych. Zmiany wywołane tą nieprawidłowością mają charakter nieodwracalny, co może oznaczać konieczność przyzwyczajenia się do funkcjonowania z bólem. Z kolei krzywe ulokowanie zębów, ich nadmierne stłoczenie, sprzyja powstawaniu próchnicy. To właśnie dlatego tak ważna jest wizyta u ortodonty, kiedy występuje wada zgryzu.

Jak widać więc, leczenie nierównego zgryzu ma wymiar estetyczny, jak i funkcjonalny. Rzutuje to również na szeroko pojęte zdrowie zębów, a także całego organizmu. Dlatego też, szczególnie w przypadku głębszych wad, warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Kompleksowa obsługa

W ortodoncji niezwykle ważne są dwa aspekty. Pierwszy to nowoczesny sprzęt wysokiej jakości. Posługiwanie się takimi narzędziami zapewnia lekarzowi precyzję działania oraz wpływa na komfort dla pacjenta. Drugi czynnik to kompleksowe podejście do problemu. Skuteczna walka z wadą zgryzu powinna uwzględniać wszystkie niezbędne etapy leczenia. To zarówno konsultacja ortodontyczna, jak i szczegółowe zaplanowanie pracy z pacjentem, wdrożenie założeń i bieżąca kontrola postępów. Wykorzystywanie najnowszych technik prostowania zębów, umożliwia osiągniecie zamierzonego efektu estetycznego w szybkim czasie. Nie mniej istotne w tym kontekście są kompetencje lekarza, który podejmuje się terapii.

Działający w naszym gabinecie stomatologicznym z Grójca ortodonta dysponuje w pełni profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem. Jest to też wysoko wykwalifikowany specjalista z bogatym doświadczeniem. To daje Pacjentom pewność, że w czasie wizyty, będą mogli liczyć na kompleksową opiekę i drobiazgowe przedstawienie każdego etapu terapii. Dla nas, jako lekarzy, najważniejsze jest to, abyś darzył nas zaufaniem. Dlatego do wszystkich przypadków podchodzimy w pełni indywidualnie, poświęcając problemowi maksimum uwagi.

Korygując wadę zgryzu, stawiasz na skuteczną ochronę zębów przed potencjalnymi chorobami. Równe uzębienie podnosi samoocenę, a co za tym idzie – gwarantuje wyższy komfort psychiczny.