https://mobirise.com/

Bezbolesne usuwanie zębów - Grójec

Choć w większości przypadków dentyści dążą do uratowania chorego zęba, czasami ekstrakcja jest koniecznością. Wielu pacjentów już na samo to hasło, przeżywa szok. Wyrywanie zęba kojarzy się z długotrwałą męczarnią, bólem i nieprzyjemnymi odgłosami. Nie musi tak jednak być! Stomatologia to sztuka, która odpowiednio uprawiana, zapewnia pacjentowi komfort. Wykonujemy bezbolesne usuwanie zębów w Grójcu. Przeprowadzenie tego zabiegu w sposób bezpieczny i swobodny dla pacjenta, umożliwia indywidualne podejście uwzględniające rozkład uzębienia i warunków kostnych szczęki oraz wykorzystanie nowoczesnego sprzętu. 

Zanim przejdziemy do zabiegu!

Żeby usuwanie zębów mogło przebiec bezboleśnie, do ekstrakcji należy się odpowiednio przygotować. Wykonanie zabiegu poprzedza dogłębne poznanie pacjenta oraz jego obecnego stanu zdrowia. Na podstawie wywiadu ustalane jest obecne występowanie chorób oraz ewentualne przyjmowanie lekarstw, a także możliwe uczulenia, które mogłyby utrudniać wykonanie pracy dentyście. Na podstawie tej wiedzy stomatolog podejmuje decyzję o możliwości przeprowadzenia ekstrakcji oraz doborowi właściwych i bezpiecznych środków znieczulających.

Bezbolesne usuwanie zębów - jak przebiega zabieg?

Zanim stomatolog przystąpi do ekstrakcji, wykonuje zdjęcie rentgenowskie. Stanowi ono punkt wyjścia do zaplanowania przebiegu zabiegu oraz poznania stanu uzębienia i ulokowania korzeni. Uzyskany obraz pozwala dentyście dokładnie przemyśleć każdy ruch, by ekstrakcja przebiegła możliwie najsprawniej i niedokuczliwie dla pacjenta. Zanim stomatolog rozpocznie zabieg, podaje znieczulenie. Dawka uzależniona jest od indywidualnych potrzeb. Dzięki tym czynnikom wyrywanie zębów jest bezbolesne i przebiega szybko oraz sprawnie.